Go Back   Farm Town > Languages > Other Languages > Archives Other Languages

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old Jun 13 2009, 05:12 PM
teodora teodora is offline
Getting Started ( Level 1 )
 
Join Date: Jun 05 2009
Posts: 2
Farmer Since: Mar 27 2009
Level:
Trophies: 0
XP:
Default romanian/ romaneste

Pentru toti incepatorii care vor sa joace dar nu stiu ***, incepem cu prezentarea paginii de joc:

In partea de sus avem un meniu in care este scris:
send gifts=trimite cadouri
play=joaca
invite=pt a invita prieteni de-ai tai sa fie vecini cu tine
reviews=este un grup al jucatorilor FarmTown in care te poti inscrie
acum este necesar sa amintim ca in cazul in care prietenii cu care ai vrea sa joci FarmTown nu au accesat inca aplicatia, e suficient sa te duci in menu, selectezi send gifts si trimiti pur si simplu ceva acelui prieten. in momentul in care a acceptat cadoul tau, devine jucator Farm si il vei gasi automat in my neighbours, dar aceasta nu inseamna ca este deja vecin cu tine, urmand sa ii trimiti invitatie ulterior de a fi vecin cu tine (add from neighbours)

Deci, in play, ajungi pe ferma ta. in partea de jos vei vedea vecinii tai, si in stanga lor un buton chat/hide. chatul se deschide automat in momentul in care pe ferma ta sau la piata mai este si o alta persoana.

In partea de jos dreapta, avem un alt menu cu iconite, simple, pe care le accesam in functie de ceea ce dorim sa facem.
In prima linie, sunt: mareste aria de joc (pt a iesi trebbie sa apesi esc); pozitie, mergi, sapa, culege, lada cu unente in care gasim unealta pt a sterge orice vrem si stropitaoarea care ne serveste sa udam florile.

In randul de jos avem:
Buddy list – un loc unde ne tinem contactele cu alti fermieri, chiar daca nu sunt prieteni in facebook sau vecini cu noi in farmtown
Your trophies –
Store=magazin – locul unde putem sa ne cumparam diverse chestii pt ferma nostra
Gifts=cadourile pe care le-am primit de la prieteni
Storage=depozitul nostru unde tinem prodursele mai intai de a le vinde la piata
MAP – este o optiune prin care pot ajunge la piata (marketplace), la banca (daca vreau sa mi se deblocheze niste optiuni mai repede, pot plati in bani adevarati); la biroul de vanzare a terenurilor (realtor office) sau la bar (the inn).

*** fac sa plantez?
- mai intai trebuie sa sap terenul si dupa aceea sa ma duc la magazin sa cumpar seminte
Nu mai am bani
- trebuie sa te duci la piata sa cauti de munca
*** culeg recolta?
- poti culege si vinde apasand pe coasa si alegand prima optiune harvest&sell
- poti culege si deposita in depozit, alegand a doua optiune: harvest and store ( dupa aceea o vei vinde la piata si vei obtine un pret mai bun)
- poti angaja pe cineva sa culeaga, ceea ce este cel mai convenabil (tu castigi mai multi bani si cine munceste este platit)
*** angajez pe cineva?
- ma duc la piata si aleg pe cineva care oricum sta in asteptarea unei munci. Dau clic pe persoana alesa si aleg din menu Hire to work on your farm.
Am cules recolta, *** o vand la piata?
- ma duc la piata si acolo mi se deschide o fereastra cu optiunile pe care le pot alege:
- i want to sell my harvest or gifts = vreau sa vand produsele sau cadourile mele
- I want to hire farm hands to help me in my farm. I hear i can make more money thet way = vreau sa aleg pe cineva care sa-mi dea o mana de ajutor in ferma mea
- I am lost. How dio i get back to my farm? = m-am pierdut. *** fac sa ma intorc la ferma mea?
- Never mind.. = nimic
*** adaug pe cineva in buddy list?
- fac clic pe persoana respectiva si in menu avem optiunea add to buddy list
Pot vedea si alte ferme?
- desigur, trebbie sa te duci la piata ca sa intalnesti persoane. E suficient sa dai clic pe o persoana si sa alegi optiunea tend/vist farm
*** fac sa inlatur spatiul intre bucatile de teren:
in partea de sus, avem un alte menu, unde este o cheie mecanica – trebuie sa bifam remove space between fields
Avatarul meu este prea lent
Ca sa-l facem mai rapid, trebbie sa ne ducem tot in setari si sa bifam smooth graphics
Ferma mea se misca prea tare cand avatarul meu merge si ma enerveaza
- in setari, trebbie sa stergem bifarea optiunii follow avatar while walking
Am semanat, dar nu pot sa culeg din cauza pomilor
- ma duc in setari si sterg bifarea la optiunea show trees. Cand am terminat culesul, ma duc si o bifez din nou, altfel nu mai vad pomii.
Am plantat flori dar nu cresc
- trebuie sa le uzi
Ce semanam:
- grapes = struguri se coc in 4 ore
- rice = orez
- corn – porumb
- potato = cartoni
- strawberry = capsuni
- wheat = grau
- sunflower = floarea soarelui
- coffee – inutil sa-l traduc
- watermelon – pepene
- cabbage - varza
- peas – mazare
- onions – ceapa
- pumpkin - dovleac
In FarmTown o zi dureaza 20 ore. Deci daca seman porumb, voi culege peste 60 ore adevarate, adica peste 2 zile si jumatate.

Cred ca am spus destul, daca aveti nelamuriri, intrebati-ma! Spor la treaba si la joc!
__________________

Visit 's Farm


DB:W20, MPS:C20
  #2  
Old Aug 20 2009, 04:55 AM
Dr_Corina Dr_Corina is offline
Account Not Linked
 
Join Date: Aug 20 2009
Posts: 1
Default

felicitari pentru munca depusa, hehe!
  #3  
Old Sep 21 2009, 09:50 PM
teodora teodora is offline
Getting Started ( Level 1 )
 
Join Date: Jun 05 2009
Posts: 2
Farmer Since: Mar 27 2009
Level:
Trophies: 0
XP:
Default

multumesc mult, sper sa joace cat mai multi romani!
__________________

Visit 's Farm


DB:W20, MPS:C20
  #4  
Old Mar 09 2010, 07:48 AM
eugen eugen is offline
 
Join Date: Dec 07 2009
Posts: 4
Default

Uite mai ca mai sunt romani care joaca Farm Town )
Credeam ca sunt singurul )

Totusi... la sectiunea "steaguri" ... am cerut un steag al romaniei dar vad ca nu ma baga nimeni in seama...asa ca scrieti si voi pe acolo sa se faca un steag al romaniei...poate daca suntem mai multi o sa reusim
 

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT -5. The time now is 05:44 AM.