View Single Post
  #305  
Old Apr 08 2010, 10:13 AM
Palantir Palantir is offline
 
Join Date: May 12 2009
Posts: 6
Default

Quote:
Originally Posted by Country Gurl View Post
We need to get more coins from the facilities then we do by selling them alone.
You need to check your math again. Pineapple sells for 614 each, but 5 pineapple put through the juicer produces 25 units of juice that sells for 6400 coins as a whole. That's 1250 coins per unit of pineapple...so more than doubling your price.